Vytlačiť

Naša technika

Ručná požiarná striekačka r.v. 1923


Táto mašínka je staršia ako samotné DHZ Horné Hámre ale stále plne funkčná, obsahuje takmer komplet výbavu (hadice, sací kôš, prúdnice). Používame ju ako výstavný kúsok počas obecných akcií.

Avia A31 

Kto by nepoznal starú klasickú hasičskú Aviu? Tá naša stále slúži svojmu účelu, obsahuje komplet výbavu a je v nej uložená zásahová PPS12.

PPS 8

V našej zbrojnici sa tiež nachádza plne funkčná požiarna striekačka  PS 8 klasickej kaki farby. Ešte minulý rok sme ju používali na tréningy na čerpanie vody do kade. Našťastie sa nám podarilo zohnať plávajúce čerpadlo, predsa len tá osmička je o dosť ťažšia :)

PPS12 "Bumblebee" ligová

Ligová "dvanástka" bez úprav. Teda jediná úprava tam bola výmena zapalovania za modernejšie a výmena alternátora za dynamo, inak je to jeden z prvých modelov 12tok (bez medzikusu na čerpadle, unášač na pevno zo zotrvačníka), rok výroby 1970, repasovaná svojpomocne v našich dielňach, teraz pradie ako "mladica" :)

PPS12  zásahová

Zásahová PPS12 bez akýchkoľvek úprav v pôvodnom, jemne hrdzavom stave ktorú sme získali nedávno. Ak bude času pôjde na repas.

PPS15 súťažná

Upravená 1.5ka z ostrou vačkou, upravenou hlavou a 1.8kovým čerpadlom cez prevodovku. Slušná mašínka ale stále len 15ka na ktorej robíme 15ky. Časom sa plánuje jej prestavba na 1.9 a viac :)

Sponzori